Stroje kąpielowe

Głównym hasłem twórców bielizny plażowej jest przede wszystkim funkcjonalność, zaraz obok znajdują się słodycz, a na samym końcu skromność (pomimo wszechobecnej prostoty). Chętnie sięga się po nowatorskie materiały, dominują stonowane kolory, harmonia oraz wyrazista stylistyka. Największą popularnością cieszą się wielowarstwowe rozwiązania podkreślające kobiecą zmysłowość.

 

Oczywiście z hukiem wdziera się na rynek stylistyka lat 60. i 80 wraz z licznymi drapowaniami i pofałdowaniami. Pojawia się wiele chwytających za serce detali. Materiały są błyszczące w futurystycznym wydaniu. Górę biorą powierzchnie z maleńkimi nadrukami, głównie jednobarwne, ewentualnie wytłaczane kropki, wzory fotograficzne.

Pojawia się również na rynku szokujące połączenie bawełny i silikonu oraz włókien metalowych z nylonem. Do łask powracają w wielkim stylu jasne odcienie beżu, piasku, kamieni, a nawet betonu! Natomiast wiecznie modna czerń dozowana jest bardzo, ale to bardzo oszczędnie. Dla zwiększenia dynamizmu chętnie sięga się również po rzepakową żółć.