OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Marketing internetowy,  Reklama

Artykuły sponsorowane-czy można w ten sposób zarobić?

Artykuły sponsorowane są to płatne treści, które zamieszcza się na obcych stronach internetowych i blogach. Jest to forma płatnej promocji. W artykułach tych zamieszcza się linki do określonych stron.

Przykładowo firma produkująca sery może zamówić artykuł sponsorowany na popularnym blogu kulinarnym. Bloger, które podejmuje się wykonania takiego zlecenia pisze artykuł zwykle ściśle tematycznie związany z serami na przykład zamieszcza przepis kulinarny z wykorzystaniem danego sera.

Tego typu współpraca reklamowa zwykle odbywa się z pośrednictwem specjalnych platform, które kojarzą ze sobą firmy pragnące zamieścić reklamy i blogerów, którzy chcą zarabiać na publikacji artykułów sponsorowanych. Jakie są ceny za takie artykuły? Otóż bardzo różne.

Wiele zależy od tego jak bardzo popularna jest dana strona. Najlepsi mogą żądać nawet stawek wysokości kilkuset złotych za jeden artykuł. Platformy pośredniczące zwykle wymagają aby taki artykuł pozostał na stronie przez rok. Jeśli więc ktoś ma kilka popularnych stron może na takich artykułach sponsorowanych zarabiać niezłe pieniądze.

http://pl.freeimages.com/photo/work-at-laptop-1547527