Bez kategorii,  Nauka,  Sukces

Czy studiować za granicą?

Pytanie o stałą emigrację za granicę ojczyzny męczy wielu młodych Polaków. Dużo studentów poszukuje lepszej oferty edukacyjnej, biorąc pod uwagę rankingi najlepszych europejskich uczelni wyższych. Dyplomy takich placówek są wyżej cenione niż dyplomy rodzimych uczelni i łatwiej po takich studiach znaleźć pracę.

W Norwegii studenci niektórych kierunków mogą nawet wybierać pośród proponowanych ich przez uczelnie etatów. W Danii działa jeden z czołowych europejskich uniwersytetów- Uniwersytet w Aarhus. W Wielkiej Brytanii od setek lat istnieją uczelnie, których dyplomy są bardzo cenione w całym świecie i zdobycie ich wymaga wiele pracy. W Norwegii funkcjonuje świetny uniwersytet w Oslo.

Decyzja o wyjeździe z kraju na wiele lat jest bardzo trudna i wymaga solidnego przemyślenia. Jednak może przynieść nam wiele dobrego. Daje nam możliwości pogłębienia swoich kwalifikacji, ale również znalezienia świetnej pracy w Norwegii, Wielkiej Brytanii czy nawet Stanach Zjednoczonych.

Są zawody, w których znalezienie etatu w Polsce jest trudne ponieważ nie rozwinął się jeszcze rynek takich usług. Czasami dopiero zagraniczne studia dają przepustkę do kariery w niszowych branżach w Polsce.