OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Banki,  Firma,  Zarządzanie

Czym jest franczyza?

To rozwiązanie stało się w Polsce popularne kilka lat temu, a osób, które zdecydowały się prowadzić własny biznes w ten właśnie sposób nie brakuje. Franczyza to rozwiązanie, które pozwala na prowadzenie własnej działalności pod szyldem znanej marki.

To właśnie owa marka wyraża swym współpracownikom zgodę na prowadzenie swych sklepów, kiosków lub punktów obsługi. Przedsiębiorca, który chce taki biznes prowadzić, podpisuje specjalną umowę z jedną z tych firm lub sieci handlowych, które są otwarte na taką formę współpracy. Umowa ta określa obowiązki obu stron oraz wszystkie najważniejsze kwestie związane z pracą na własny rachunek pod szyldem znanej marki.

Franczyza daje zatem pewność tym, którzy boją się wchodzić na rynek jako osoby nieznane, nie posiadające ani doświadczenia, ani znajomości, jest też dobrą ofertą dla tych, którzy bezpieczniej czują się pod skrzydłami bardziej doświadczonego przedsiębiorcy.

Taki biznes staje się modny, a od kilkunastu lat przybywa sklepów prowadzonych na takiej właśnie zasadzie. Franczyza ma się w Polsce doskonale, a chętnych na podjęcie takiej współpracy przybywa z każdym rokiem.

foto: http://pl.freeimages.com/photo/money-1425681