browsing-in-pink-1243732-1279x1002
Bez kategorii,  Podstawy,  Zakupy

Dlaczego tak dużo czasu spędzamy w Internecie?

Badania statystyczne pokazują, że ilość czasu spędzanego w Internecie jest ściśle powiązana z wiekiem. Z dostępu do sieci najwięcej korzystają gimnazjaliści i studenci. Również w grupie 30-40 latków znajdziemy wielu zwolenników Internetu. Natomiast powyżej tej granicy wiekowej jest coraz mniej osób uzależnionych od sieci.

Wśród polskich seniorów ciągle znajdziemy jeszcze osoby, które nie potrafią obsługiwać komputera ani poruszać się w sieci. Powstaje jednak pytanie: Co nas tak pochłania w Internecie? Okazuje się, że najchętniej korzystamy z funkcji komunikacyjnej Internetu.

Wysyłamy e-maile, rozmawiamy ze znajomymi za granicą, przez komunikatory i bardzo chętnie odwiedzamy serwisy społecznościowe, gdzie chętnie wymieniamy się zdjęciami. Wiele czasu poświęcamy także na znajdowanie praktycznych informacji na przykład na forach tematycznych.

Poza tym chętnie czytamy bieżące informacje, plotki z życia gwiazd, słuchamy muzyki, gramy oraz wchodzimy na strony związane z osobistymi pasjami. Internet potrafi być prawdziwym złodziejem czasu bo zwykle wchodzimy tylko na chwilę i ani się obejrzymy jak minęły 3-4 godziny.

Zdjęcie: http://pl.freeimages.com/photo/browsing-in-pink-1243732