coin-1238563-950x1024
Bez kategorii,  Handel,  Zakupy

Dlaczego warto kupować polskie produkty?

Kraje takie jak Francja, Niemcy czy Włochy zbudowały swoją potęgę gospodarczą w dużej mierze dzięki temu, że ich obywatele bardzo cenią sobie rodzime produkty. Na francuskich ulicach trudno znaleźć samochód wyprodukowany poza krajem. Niemiec będąc na zakupach spożywczych jeśli ma obok siebie produkt niemiecki i zagraniczny kupi ten pierwszy nawet jeśli jest trochę droższy.

coin-1238563

Niestety w Polsce jest zupełnie inaczej. Patriotyzm konsumencki jest ledwo zauważalny. Poziom życia w Polsce jest na tyle niski, że na zakupach zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę. Winowajcą takiego stanu rzeczy jest także nasz rząd, który pozwala na rozprzestrzenianie się ogromnych zagranicznych sieci spożywczych, które niszczą rodzimy handel. A dlaczego warto kupować polskie produkty?

Bo kupując polskie produkty przede wszystkim dajemy pracę Polakom w naszym kraju. Oni z kolei pracując, wydają swoje pieniądze również w kraju, napędzają gospodarkę i wpłacają do budżetu pieniądze w postaci podatków. Ważne jest nie tylko to aby produkty były polskie ale także to aby nabywać je w polskich sklepach.

Zwróćmy uwagę na to, że jeśli zrobimy zakupy spożywcze w dużej zagranicznej sieci handlowej to jej zagraniczny właściciel swoich zysków w Polsce nie wyda. A jeśli pójdziemy do przysłowiowego pana Kazia w polskim sklepie na rogu to on swoje zyski wyda u lokalnego mechanika, fryzjera, hydraulika, stomatologa, w myjni, na lokalnym bazarze.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/coin-1238563