credit-card-1-1510273-1280x960
Banki,  Bez kategorii,  Pieniądze

Karty kredytowe i ich zastosowanie

Nie jedna osoba może zastanawiać się, co to są karty kredytowe. Otóż jest to taka karta, która jest kartą płatniczą. Jednak każdy ma na niej określony limit zadłużenia.

Jeśli jej użyje i zapłaci określoną kwotę, to musi ją później spłacić, aby nie naliczały się odsetki. Są kreślone okresy rozliczeniowe. Także jest jakiś czas, aby później zapłaconą kwotę móc spłacić. Wszystko można sobie dokładnie oglądać w sieci poprzez konto.

Zatem jeśli ktoś dokonał kilka transakcji kartą i nie jest pewien ile zapłacił, to zawsze może sobie to zobaczyć. Dodatkowo, jest zapisane, do jakiego dnia należy umieścić spłatę, aby nie zaczęły naliczać się odsetki. Zatem karty kredytowe, dobre są dla osób, które będą ją traktować, jako sposób, na pieniądze, które mogą przydać się nieoczekiwanie.

Tym bardziej, że płatność kartą kredytową przebiega szybciej, niż zwykłą karta płatniczą. Dlatego wiele osób, je zakłada, gdy dużo robi zakupów w sieci. Mają wtedy pewność, że przelew szybciej dojdzie, na kontro sprzedającego.

foto: http://pl.freeimages.com/photo/credit-card-1-1510273