WF56RLY Plymouth Hospitals NHS Trust
Banki,  Firma,  Handel,  Zakupy

Leasing dla przedsiębiorczych

Stał się ciekawą alternatywą dla kredytów oraz jedną z tych metod finansowania działalności przedsiębiorstwa, z której właściciele polskich firm korzystają coraz chętniej. Leasing może się dla nich okazać cennym wsparciem, a odpowiednio wykorzystany, z pewnością przyniesie wiele korzyści. Na czym polega taka forma finansowania przedsiębiorstw?


Leasing to nic innego, jak umowa zawierana pomiędzy firmą a instytucją finansującą. Rolę takiej instytucji może odgrywać bank lub firma, która specjalizuje się w pośrednictwie leasingowym, może ją też spełniać przedsiębiorstwo, które samo produkuje te sprzęty i urządzenia, które mogą się stać przedmiotem umowy leasingowej. A ponieważ umowa taka najczęściej dotyczy samochodów, to właśnie salony samochodowe najczęściej sprawdzają się w roli instytucji finansującej.

Warto jednak pamiętać, że nowoczesny przedsiębiorca może wykorzystać leasing do sfinansowania zakupu sprzętu biurowego, a nawet nowych pomieszczeń dla swej firmy. Ponieważ leasing jest bardzo popularny, możliwości jego wykorzystania są konsekwentnie poszerzane. Dlaczego nowocześni przedsiębiorcy tak chętnie korzystają z takiej formy finansowania?

Bo dla firmy branie sprzętu w dzierżawę i płacenie comiesięcznych rat leasingowych często okazuje się bardziej opłacalne, niż zaciąganie większych kredytów na rozwój działalności gospodarczej.

foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/WF56RLY_Plymouth_Hospitals_NHS_Trust.jpg