Banki,  Bez kategorii,  Firma

Lokaty bankowe

Banki w swojej ofercie posiadają dużo produktów dla osób, które mają spore nadwyżki pieniężne i chcą je ulokować. Jednym z najpopularniejszych produktów są lokaty. Swoją popularność zawdzięczają swojej prostocie i dostępności.

Lokaty są bardzo prostym produktem bankowym, ponieważ klient zna z góry swój zysk jaki otrzyma na koniec terminu trwania lokaty. Są bardzo bezpieczne, bo gwarantują to, ze nasze pieniądze powiększą się o dany procent. Lokaty może założyć każdy, kto posiada niewielkie oszczędności rzędu 1000 złotych.

Można je zakładać na korzystny dla nas okres, który zaczyna się od jednego dnia a kończy na kilku latach. Należy pamiętać, że odsetki bank wypłaci nam dopiero wtedy, kiedy dojdzie do końca okres lokaty. Jeżeli będziemy chcieli wcześniej odzyskać swoje pieniądze, prawdopodobnie będziemy musieli pożegnać się ze swoim całym zyskiem.

Dlatego lokaty są produktem dla osób, które mają nadwyżki pieniężne i mogą sobie pozwolić na odłożenie ich na dłuższy okres. Należy pamiętać, że im okres lokaty jest dłuższy tym oprocentowanie oferowane przez bank jest większe.