router-ports-1504528-1279x935
Marketing internetowy,  Reklama

Reklama w sieci – co warto wiedzieć o Google AdWords?

Internet świetnie sprawdza się jako nośnik reklamy, a liczne rozwiązania pozwalają nam na prowadzenie promocji w sieci w taki sposób, jaki uznamy za najlepszy. Jednym z tych rozwiązań, na które reklamodawcy stawiają dość chętnie, jest Google AdWords.

Ten program reklamowy pozwala na wykorzystanie wyszukiwarki Google na określonych zasadach, a wybór jednej z kilku form reklamy sprawia, że każdy przedsiębiorca może dopasować ten program do swych aktualnych potrzeb. Co warto wiedzieć na temat Google AdWords?
Program, który pomaga zaistnieć reklamodawcy w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej, to przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą płacić tylko i wyłącznie za efekty, czyli za kliknięcia w reklamę.

Model CPC daje zatem przedsiębiorcom szansę na tanią reklamę, którą obejrzy wiele osób, choć opłata pobrana będzie tylko w tym przypadku, gdy ktoś kliknie na komunikat reklamowy. Wielką zaletą tej formy reklamy jest też brak minimalnego budżetu, co oznacza, że nawet początkujący przedsiębiorca może zainwestować w prostą kampanię. Warto też pamiętać, że ceny w tym programie reklamowym są dość zróżnicowane.

Jakie czynniki mają największy wpływ na cenę takiej reklamy? Przede wszystkim ilość reklamodawców, którzy są zainteresowani określoną frazą. Stawianie na mniej popularne słowa kluczowe może się zatem okazać szansą na tanią reklamę w sieci dla tych, którzy chcą zajmować się mniej popularnymi formami działalności gospodarczej.

Foto:http://pl.freeimages.com/photo/router-ports-1504528