business-1552056-1280x960
Bez kategorii

Różne formy oszczędzania

Jest wiele produktów bankowych wspierających oszczędzanie. Wśród najpopularniejszych można wyliczyć konta oszczędnościowe, lokaty, oraz produkty inwestycyjne. Użytkowanie tych ostatnich często wymaga wiedzy i doświadczenia i nie jest godne polecenia dla osób, które zaczynają dopiero myśleć o pomnożeniu oszczędności.

Jest także nadal spora grupa osób nie ufa bankom i instytucjom finansowym. Ludzie ci trzymają swoje pieniądze w domach. Sposób ten jest wprawdzie bezpieczny (ale nie do końca, bo co, jeśli przydarzy się włamanie lub pożar?), jednak powoduje stały spadek wartości zgromadzonych środków ze względu na inflację.

Z pewnością tak traktowane pieniądze w żaden sposób nie zostaną pomnożone. Inaczej sprawa ma się z lokatami, czy kontami oszczędnościowymi. Są to produkty dość bezpieczne, bo objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak generują zysk w postaci odsetek.

W obecnych czasach nie są to zazwyczaj wysokie kwoty ponieważ nie pozwalają na to ustalone aktualnie stopy procentowe. Jednakże często lepiej mieć cokolwiek niż nic.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/business-1552056