facility managment
Bez kategorii,  Firma,  Sukces

Techniczna obsługa imprezy – z czego się składa?

Każda osoba, która choć raz organizowała swoją imprezę urodzinową, na którą zaproszonych było co najmniej kilka osób wie, że jest to sprawa skomplikowana, wymagająca podjęcia wielu decyzji i załatwienia mnóstwa spraw, kosztująca organizatora dużo stresu i nerwów.

Wyobraź sobie w takim razie jak wygląda zorganizowanie profesjonalnego eventu, na który zaproszonych jest mnóstwo osób, często stanowiących tak zwaną śmietankę towarzyską w danych kręgach. Aby uniknąć zarówno stresu, jak i kompromitacji, warto przynajmniej część obowiązków przekazać w ręce profesjonalistów. Tyczy się to zarówno zaplanowania scenariusza konkretnego wydarzenia, negocjacji warunków zaproszonych gwiazd oraz – w szczególności – obsługi imprezy od strony technicznej. Wiele osób zapomina, jak ważną rolę pełni techniczne zaplecze – przede wszystkim dlatego, że profesjonalnie obsłużone nie stwarza problemów, które widownia odnotowuje. Jakie elementy wchodzą w skład usług świadczonych przez firmy zajmujące się techniczną obsługa imprez?

Po pierwsze wszystkie zaplanowane na dany wieczór wydarzenia muszą się gdzieś odbywać, niezbędna jest więc scena wyposażona w różnego rodzaju podesty, idealnie dopasowana do potrzeb wszystkich występujących na niej scenie. Czasem niezbędne jest wykonanie całej konstrukcji, czasem wyłącznie jej zmodyfikowanie, ale są to równie istotne zadania. Kiedy już powstanie scena trzeba zadbać o takie rzeczy jak właściwe nagłośnienie, efektowne oświetlenie oraz wszelkiego rodzaju dodatki, jakie zaplanowane będą w scenariuszu wydarzenia.

Frontowe i odsłuchowe nagłośnienie musi być dokładnie sprawdzone np. podczas prób. Dźwięk musi docierać we wszystkie miejsca na naszej sali, tak aby wszyscy zaproszeni goście bezproblemowo słyszeli to, co dzieje się na scenie. Dźwięk nie może też być niczym zakłócony, powinien być czysty i wyraźny, aby nie psuć efektu. Nawet największe gwiazdy estrady nie będą w stanie głosem uratować braku odpowiedniego nagłośnienia. Drugim elementem, który pełni niezwykle ważną rolę jest oświetlenie. Nieważne, czy statyczne, mające zapewnić odpowiednią widoczność, czy dynamiczne, towarzyszące konkretnym wydarzeniom i zapewniające im atrakcyjną wizualnie oprawę, musi być w pełni niezawodne.

Światło może też tworzyć dekoracje samo w sobie, np. poprzez wykorzystanie różnego rodzaju lampek z diodami ledowymi. Dźwięk i oświetlenie to konieczne minimum, które powinna zapewnić nam zatrudniona do spraw technicznych firma. Poza tym są też elementy, które mogą być dopasowane typowo do potrzeb klienta, pod konkretne wydarzenie. Takim elementem może być na przykład pokaz multimedialny czy prezentacja wizualizacji towarzyszącej różnym występom. Wymaga to montażu dodatkowego sprzętu, takiego jak projektor multimedialny czy wyświetlacz LCD.

Ciekawym dodatkiem jest też wytwarzanie sztucznego dymu, który jest nieszkodliwy dla widowni, ale tworzy wyjątkową, nieco tajemniczą atmosferę. Na koniec warto pamiętać, że profesjonalna firma nie powinna poprzestać na montażu sprzętu, ale zapewnić nam jego obsługę i ewentualne wsparcie na wypadek wszelkiego rodzaju nieprzewidzianych sytuacji, podczas trwania całego wydarzenie nią.

Najlepsza multimedialna obsługa wydarzeń – zobacz co oferuje firma Ves.

Photo by rawpixel.com from Pexels