school-1551049-1279x1809
Bez kategorii

Zabawa która uczy

Planszowe, komputerowe i jakie tam jeszcze się znajdą. Jedne lepsze drugie gorsze. Jedne kultowe drugie zapomniane. Lubiane i znienawidzone. Takie są gry XXI wieku. Ważne aby nie były tylko zabijaczem czasu.

Może warto aby rozrywka i nauka szły ze sobą w parze. Czy to trudne? Da się zrobić, to pewne. Gra i rozwój fajna sprawa. Kto z nas nie chciałby uczyć się poprzez zabawę? Chyba każdy. To byłoby takie przedszkole dla dorosłych. Gra która uczy tzn, gra edukacyjna. Nauka sprawiająca frajdę dla wielu to utopijne słowa. Jest to jednak wykonalne.

W końcu największy rozwój dokonuje się poprzez zabawę która jest dla nas przyjemnością a nie koniecznością. Nauka staję się przyjemnością a nie obowiązkiem i to jest największy sukces jaki może zafundować nam gra. Warto więc inwestować w gry które uczą myśleć, często myśleć inaczej, bardziej innowacyjnie, pomijając utarte schematy. W końcu przecież to tylko gra, rozrywka. Nic złego nie może się nam stać. A wręcz przeciwnie możemy na tym tylko zyskać. Co?

Rozwój własnej osobowości to gra warta świeczki. Inwestycja która szybko może się zwrócić i to wcale w nie tak dalekiej przyszłości. Więc może "zaryzykuj" i zagraj. Może Ty też coś na tym zyskasz. Jakieś doświadczenie jakiś pomysł a może zmiana myślenia. Co tam niech stracę te dwie godzinki. W końcu to nie jest aż tak dużo.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/school-1551049