e-sign-1243111-1279x1730
Sukces

Zarabianie na blogu

W obecnych czasach bardzo popularne jest zarabianie na blogowaniu. Wydawać się może że takie prowadzenie bloga jest łatwe i przyjemne i jest dla każdego ale nic bardziej mylnego. Prowadzenie bloga wymaga wielu wyziłków nie tylko związanych z jego promocja czy pozycjonowaniem ale także samo pisanie artykułów nie może być na siłe. Tylko „łatwą kasę” to nie uda nam się zarobić nawet 10zł a możemy stracić jedynie sporo czasu oraz nerwów i pieniędzy na promocję naszej strony internetowej.

Na czym zarabia blog?

Na blogu możemy zarabiać na reklamach min. Google Adsense, Adtaily lub inny dostępny rodzaj reklamy. Są to najbardziej popularne źródła dochodu z bloga. Dla bardziej zaawansowanych blogerów polecam różnego rodzaju programy partnerskie – ich rodzaj zależy od tematyki naszego bloga. Z doświadczenia wiem że najlepiej zarabiają programy partnerskie związane z finansami oraz kredytami.

Inną formą zarabiania jest lokowanie produktów. Szczególnie blogerzy o dużej sile przebicia i wielu odbiorcach potrafią osiągać znaczące zyski.

Najłatwiej jednak zarabia się na stronie za pomocą sprzedaży linków oraz artykułów. Są to może najmniej dochodowe formy zarobkowania ale przy kilku lub kilkunastu blogach i stronach internetowych potrafią stać się całkiem niezłym źródłem dochodu.

Foto z: http://pl.freeimages.com/photo/e-sign-1243111